gaming-laptops
Official reseller
Acer Nitro V 15 Gaming Laptop | ANV15-52 | Black
Official reseller1599.00 €
Free EU shipping over 100€
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
🔒 Secure checkout·✓ 2-year warranty·✓ 14-day returns
Product Specifications
| Brand | Acer |
| CPU | Intel® Core™ i7 |
| GPU | GeForce RTX™ 5050 |
| RAM | 32 GB |
| Storage | 1 TB NVMe 4.0 |
| Screen Size | 39.6 cm |
| Display Type | ComfyView IPS (Matte) |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Usage | Gaming |
| Processor | Core i7 |
| Weight | 1.8-2.3 |
| Ports | USB-A | USB-C | HDMI 2.1 | 3.5mm Jack | RJ45 |
| Battery Life | 9.50 |
