gaming-consoles
Official reseller
Acer Nitro Blaze 7 Handheld Gaming Console | GN771-08HS7
Official reseller799.00 โฌ
Free EU shipping over 100โฌ
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
๐ Secure checkoutยทโ 2-year warrantyยทโ 14-day returns
๐ฎ Handheld gaming power ๐ Smooth portable play ๐ Game anywhere
Product Specifications
| Brand | ACER |
| CPU | AMD Ryzen 7 |
| GPU | Radeon 780 m |
| RAM | 16 GB |
| Storage | 1 TB SSD |
| Screen Size | 7" |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Type | Handheld gaming console |
| Processor | AMD Ryzen 7 8840HS |
| RAM Type | LPDDR5X |
