work-laptops
Official reseller
Acer Chromebook Plus Spin 714 Touch | CP714-1HN | Gray
Official reseller1299.00 โฌ
Free EU shipping over 100โฌ
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
๐ Secure checkoutยทโ 2-year warrantyยทโ 14-day returns
๐ผ Ultra-portable design ๐ All-day productivity ๐ Business-ready security
Product Specifications
| Brand | ACER |
| CPU | Intel Core U7 |
| GPU | Intel GPU |
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Screen Size | 14" |
| Display Type | IPS Glare |
| Resolution | 1920 x 1200 |
