headsets-earbuds
Official reseller
Acer Conference Headset
Official reseller59.90 โฌ
Free EU shipping over 100โฌ
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
๐ Secure checkoutยทโ 2-year warrantyยทโ 14-day returns
๐ง Clear immersive audio ๐ Crystal-clear calls ๐ฎ Ready for work or play
Product Specifications
| Brand | ACER |
| Type | Conference headset |
| Connection | Wired USB-A |
| Connector | USB-A |
| Microphone | Omnidirectional microphone |
| Frequency Response | 20 Hz-20kHz |
| Impedance | 32 ohm |
| Sensitivity | 105dB |
| Cable Length | 2 m |
