work-laptops
Official reseller
Acer Chromebook 315 | CB315-6H | Argent
Official reseller499.00 €
Free EU shipping over 100€
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
🔒 Secure checkout·✓ 2-year warranty·✓ 14-day returns
💼 Ultra-portable design 🔋 All-day productivity 🔒 Business-ready security
Product Specifications
| Brand | ACER |
| CPU | Intel Core 3 |
| GPU | Intel GPU |
| RAM | 8 GB |
| Storage | eMMC 128 GB |
| Screen Size | 15.6" |
| Display Type | TN Matte |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Operating System | ChromeOS |
| Touchscreen | No |
| Panel Type | TN Matte |
