work-laptops
Official reseller
Acer Aspire GB 16 Laptop | AG16-71P
Official reseller1299.00 €FR AZERTY
Free EU shipping over 100€
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
🔒 Secure checkout·✓ 2-year warranty·✓ 14-day returns
💼 Ultra-portable design 🔋 All-day productivity 🔒 Business-ready security
Product Specifications
| Brand | ACER |
| CPU | Intel Core i9 |
| GPU | Iris Xe |
| RAM | 32 GB |
| Storage | 1 TB NVMe SSD |
| Screen Size | 16" |
| Display Type | IPS Matte |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Keyboard Layout | FR AZERTY |
| Color | Silver |
| Max RAM | 32 GB |
