gaming-laptops
Official reseller
Acer Nitro V 17 AI Gaming Laptop | ANV17-41 | Black | AZERTY
Official reseller1699.00 €
Free EU shipping over 100€
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
🔒 Secure checkout·✓ 2-year warranty·✓ 14-day returns
Product Specifications
| Brand | Acer |
| CPU | AMD Ryzen™ 7 |
| GPU | GeForce RTX™ 5060 |
| RAM | 32 GB |
| Storage | 1 TB NVMe 4.0 |
| Screen Size | 43.9 cm |
| Display Type | ComfyView IPS (Matte) |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Usage | Gaming |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Battery Life | 10 |
| Weight | >2.3 |
| Ports | USB-A | USB-C | HDMI 2.1 | microSD | 3.5mm Jack | RJ45 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Touchscreen | No |
| Storage Type | NVMe 4.0 |
| Panel Type | ComfyView IPS (Matte) |
