work-laptops
Official reseller
Acer Chromebook Plus Spin 714 Touch | CP714-1HN | Gray
Official reseller1199.00 €
Free EU shipping over 100€
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
🔒 Secure checkout·✓ 2-year warranty·✓ 14-day returns
💼 Ultra-portable design 🔋 All-day productivity 🔒 Business-ready security
Product Specifications
| Brand | ACER |
| CPU | Intel Core U7 |
| GPU | Intel GPU |
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Screen Size | 14" |
| Display Type | IPS Glare |
| Resolution | 1920 x 1200 |
