work-laptops
Official reseller
Acer Chromebook Plus Spin 514 Touchscreen | CP514-5HN | Silver
Official reseller899.00 €
Free EU shipping over 100€
Official Acer2-Year WarrantyShips in 3-5 days (EU)
🔒 Secure checkout·✓ 2-year warranty·✓ 14-day returns
Product Specifications
| Brand | Acer |
| CPU | MediaTek Kompanio Ultra 910 |
| GPU | ARM Immortalis-G925 MC11 |
| RAM | 12 GB |
| Storage | 256GB SSD UFS Flash |
| Screen Size | 35.6 cm |
| Resolution | WQxGA+ |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Usage | 2-in-1 |
| Weight | <1.4 |
| Ports | USB-A | USB-C |
| Processor | MediaTek Kompanio Ultra 910 |
| Battery Life | 17 |
| Operating System | No OS |
| Touchscreen | Yes |
| Storage Type | UFS Flash |
